Urodzona 25.VIII.1920r. Rozpoczęła studia w Instytucie Sztuk Plastycznych we Lwowie w latach 1938-41, ucząc się malarstwa u profesorów tak znanych jak: Thulie, Gajewski, Michalak.
Po wojnie, repatriowana do Gliwic. Kontynuowała edukację artystyczną w Łodzi, gdzie od roku 1948 do dyplomu w 1952r. ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia). Otrzymała wszechstronną wiedzę artysty plastyka u profesorów tak znanych jak: Teresa Tyszkiewiczowa, Stefan Wegneni Władysław Strzemiński. Po powrocie do Gliwic została członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, pełniąc funkcje Sekretarza Zarządu nieustannie, aż do likwidacji Związków Twórczych w okresie stanu wojennego - 1984r. Pracując stale na etatach jako opiekun Sztuki Ludowej Beskidu Śląskiego, jako kierownik artystyczny Kopalni Zabrze, oraz w Biurze Projektów „Biprohut”jako kierownik pracowni modelowej dla Huty Katowice. Przez cały ten okres pracuje twórczo malując, rysując, projektując oraz wykonując tkaniny techniką film - druku dla Desy.
Osobny rozdział jej pracy twórczej - to projektowanie i drukowanie tkanin w szpitalu psychiatrycznym w ramach terapii zajęciowej dla pacjentów.
Malarstwo swoje eksponowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Związku Plastyków, począwszy od Klubu Garnizonowego w roku 1948 w Klubie Miniatura, w Ratuszu miejskim, galerii Politechniki Gliwickiej, na wystawie jubileuszowej, w galerii KORDEGARDA w Łazienkach Królewskich w Warszawie - łącznie w 22 wystawach indywidualnych i 28 zbiorowych. Obrazy jej znajdują się w muzeach: Przemyśla, Koźla, Katowic, Gliwic, Szwajcarii, Holandii, Czech, Francji, Kanadzie i Niemczech.
Bierze udział w plenerach międzynarodowych i krajowych, co roku. Uczestnicząc w akcjach charytatywnych, oddając obrazy na rzecz szpitali w Katowicach i Opolu, dla Fundacji „Nadzieja Dzieci” oraz na budowę nowego muzeum w Katowicach.